-
Co to jest bin picking i jakie jest jego zastosowanie?
Wyobraź sobie, że masz słoik pełen monet o różnych kształtach, rozmiarach i nominałach. Ręczne sortowanie ich z pewnością będzie czasochłonne i monotonne. Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi technologia bin pickingu, czyli zrobotyzowana metoda, umożliwiająca automatyczne pobieranie i sortowanie elementów bez konieczności ich wcześniejszego porządkowania. Jak działa bin picking? Dzięki technologii bin pickingu oraz wykorzystaniu modeli 3D, robot jest w stanie samodzielnie podjąć decyzję…
-
Zmienna produkcja, stała efektywność – jak przyspieszyć czas przezbrajania maszyn?
W intensywnie rozwijającym się obecnie przemyśle produkcyjnym elastyczna automatyzacja jest bardzo istotnym czynnikiem konkurencyjności. Firmy dążą do maksymalizacji wydajności i minimalizacji przestojów. Jest to nieco łatwiejsze w przypadku stałej, masowej produkcji, a nieco trudniejsze w przypadku produkcji zmiennej. Przy tej drugiej bardzo ważne będzie optymalizowanie również samego procesu przezbrajania maszyn. W świecie, gdzie zmieniające się potrzeby rynku wymuszają szybkie dostosowanie produkcji, zdolność sprawnego przeprowadzania…
-
Zrobotyzowane stanowisko formowania kartonu
Zrobotyzowane stanowiska formowania kartonu to zaawansowane technologicznie urządzenia do automatycznego składania i przygotowywania kartonów czteroklapowych. Proces realizowany jest z wykorzystaniem robota przemysłowego, który pobiera kartony z magazynków i przekazuje je do kartoniarki, dostosowującej wymiary opakowań do zapotrzebowania linii produkcyjnej. Stanowisko do formowania kartonów jest w pełni zautomatyzowane, co pozwala na ograniczenie pracy ręcznej i redukcję kosztów operacyjnych. Dodatkowo robot do składania kartonu zapewnia 100% powtarzalności i wysoką jakość procesu pakowania, eliminując błędy…
-
Jakie są zalety automatyzacji procesu produkcji?
Automatyzacja procesu produkcji przynosi przedsiębiorstwom liczne korzyści, które znacząco wpływają na ich konkurencyjność. Wykorzystanie nowoczesnych technologii, w tym automatów do produkcji przemysłowej, pozwala zwiększyć wydajność, redukując jednocześnie koszty operacyjne. Roboty do procesów produkcji pracują w trybie ciągłym, minimalizując przestoje i błędy. Poprawa jakości produktów, krótszy czas produkcji oraz dostaw, a także lepsze zarządzanie surowcami to tylko niektóre z zalet robotyzacji, które mogą znacząco wpłynąć na konkurencyjność firmy.…
-
Czy stanowiska kontroli jakości są potrzebne w zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym?
Automatyzacja procesów produkcji i inteligentne technologie wspierają inżynierów w analizie danych, umożliwiając szybkie podejmowanie decyzji i minimalizację ryzyka wystąpienia wad. Jednak to stanowiska kontroli jakości odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym przemyśle, zapewniając wysokie standardy wyrobów i zaspokojenie oczekiwań klientów. Inwestycja w kontrolę jakości produkcji to inwestycja w przyszłość firmy, która przekłada się na minimalizację ryzyka reklamacji, optymalizację procesów i zwiększenie efektywności wytwarzania. Rola stanowisk kontroli jakości w nowoczesnej…
-
Wyzwania dla przemysłu spożywczego
Wyzwania dla przemysłu spożywczego w globalnym środowisku biznesowym są złożone i wielowymiarowe. Presja na obniżanie kosztów produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów, zaostrzona konkurencja czy rosnące oczekiwania konsumentów wymuszają poszukiwanie efektywnych rozwiązań. W tym kontekście robotyzacja przemysłu spożywczego oraz automatyzacja linii produkcyjnych stają się nieodzownymi elementami strategii rozwoju. Implementacja nowoczesnych technologii pozwala na usprawnienie procesów, minimalizację strat oraz podniesienie standardów higienicznych. Automatyzacja przemysłu…
-
Wpływ automatyzacji procesów na bezpieczeństwo pracowników przemysłu drzewnego
Inwestycja w automatyzację przemysłu to strategiczny krok w kierunku budowania bezpieczniejszego i bardziej wydajnego przedsiębiorstwa. Robotyzacja dla przemysłu drzewnego znacząco redukuje ryzyko wypadków przy pracy, a jednocześnie optymalizuje procesy, co prowadzi do podnoszenia efektywności produkcji i zwiększenia konkurencyjności firmy. W efekcie automatyzacja linii produkcyjnych oraz systemów magazynowania staje się nie tylko kwestią etyczną, ale również ekonomiczną, przynosząc wymierne korzyści zarówno zatrudnionym, jak i właścicielom firm z branży drzewnej. Automatyzacja…
-
Przemysł drzewny
Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym odgrywają kluczową rolę w usprawnianiu technologii produkcyjnych. Optymalizacja procesów, redukcja kosztów i poprawa bezpieczeństwa pracy sprawiają, że branża drzewna staje się bardziej efektywna i ekologiczna. Wdrożenie zaawansowanych maszyn i rozwiązań, takich jak zautomatyzowane linie do cięcia i obróbki drewna, pozwala przedsiębiorstwom sprostać rosnącym wymaganiom rynku, jednocześnie zwiększając swoją konkurencyjność. Automatyzacja w przemyśle drzewnym – klucz do efektywności Automatyzacja w przemyśle drzewnym…
-
Zastosowanie inżynierii i automatyzacji w przemyśle drzewnym
Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym stanowią ważny element transformacji przedsiębiorstw, umożliwiając im zwiększenie wydajności i konkurencyjności na rynku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak automatyczne linie produkcyjne czy zrobotyzowane systemy cięcia i formatowania drewna, zakłady mogą zoptymalizować swoje procesy, redukując straty materiałowe i obniżając koszty operacyjne. Automatyzacja przemysłu drzewnego eliminuje błędy ludzkie, jednocześnie umożliwiając pracę w trybie ciągłym, a inteligentne mechanizmy sortowania usprawniają zarządzanie…
-
Wpływ automatyzacji przemysłu na wydajność procesów produkcyjnych
Automatyzacja przemysłu wywiera fundamentalny wpływ na wydajność produkcji w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Wprowadzenie robotyzacji przemysłu umożliwia znaczące zwiększenie tempa wytwarzania, minimalizując jednocześnie błędy ludzkie. Co więcej, przyczynia się ona do poprawy jakości wyrobów, ograniczając liczbę tych wadliwych. Inwestycje w automatyzację procesów przemysłowych pozwalają na redukcję kosztów produkcji, co przekłada się na oszczędności finansowe dla zakładów wytwórczych. Dzięki programowalnym maszynom i elastycznym liniom produkcyjnym firmy mogą…
-
Robotyzacja procesu sortowania
Roboty sortujące to podstawa nowoczesnej i efektywnej automatyzacji w przemyśle i logistyce. Zastosowanie zaawansowanych technologii, takich jak systemy wizyjne oraz transportery automatyczne, umożliwia segregowanie różnorodnych przedmiotów – od drobnych komponentów po paczki w centrach logistycznych. Automatyzacja procesu sortowania znacząco przyspiesza operacje, eliminuje błędy ludzkie i pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Autoproces dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie zrobotyzowanych stanowisk sortujących, które można…
-
Rodzaje paletyzerów – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojej linii produkcyjnej?
Roboty do paletyzacji mają fundamentalne znaczenie w zwiększaniu wydajności, redukowaniu kosztów oraz poprawie bezpieczeństwa pracy w zakładach produkcyjnych. Na rynku dostępne są różne rodzaje paletyzerów, w tym niskopoziomowe, wysokopoziomowe i w pełni automatyczne. Dobór odpowiedniego rodzaju urządzeniazależy od specyfiki linii produkcyjnej oraz takich czynników jak typ produktu, wymagana wydajność, dostępna przestrzeń i budżet. Należy zwrócić uwagę także na elastyczność urządzenia, możliwość integracji z innymi systemami oraz długoterminowe korzyści wynikające z automatyzacji.…
-
Coboty – roboty współpracujące
Coboty, czyli roboty współpracujące, to przyszłość automatyzacji. Oferowane przez Autoproces rozwiązania oparte są na technologiach renomowanych producentów, takich jak Kawasaki Robotics, Fanuc i Dobot. Dzięki swojej elastyczności i łatwości programowania, coboty doskonale sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach przemysłowych. Co więcej, zaawansowane systemy bezpieczeństwa umożliwiają bezpośrednią współpracę z ludźmi, zwiększając wydajność produkcji. Coboty zastosowanie znajdują w wielu branżach, od motoryzacji po przemysł farmaceutyczny, a ich łatwość obsługi pozwala na szybkie…
-
Bezpieczeństwo w automatyzacji – jak technologia chroni ludzi i biznes?
Automatyzacja procesów produkcyjnych to nie tylko zwiększenie efektywności i redukcja kosztów, ale również, a być może przede wszystkim, poprawa bezpieczeństwa pracy. Wdrożenie robotów i zaawansowanych systemów sterowania pozwala eliminować zagrożenia wynikające z pracy fizycznej, błędów ludzkich oraz kontaktu z niebezpiecznymi substancjami czy procesami. Przyjrzyjmy się trzem kluczowym aspektom bezpieczeństwa w automatyzacji: ochronie ludzi, zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz bezpiecznemu planowaniu inwestycji. 1. Bezpieczeństwo ludzi Automatyzacja w znacznym stopniu redukuje ryzyko…
-
Coboty – czym są i jakie mają zastosowania?
Roboty współpracujące odgrywają kluczową rolę w nowoczesnej automatyzacji przemysłowej, oferując elastyczność i bezpieczeństwo pracy wspólnie z ludźmi. Zastosowanie cobotów przyczynia się do zwiększenia wydajności produkcji oraz poprawy jakości produktów i obejmuje takie dziedziny jak montaż, obsługa maszyn, przemieszczanie materiałów, inspekcja jakości, spawanie, pakowanie i paletyzacja. Poznaj, co to jest cobot, i jak wszechstronne są jego funkcje. Co to jest cobot? Coboty, czyli inaczej roboty współpracujące, to urządzenia zmieniające model…
-
Systemy AMR i AGV
Technologie AMRi AGV to kluczowe rozwiązania nowoczesnych systemów automatyzacji, które znacząco poprawiają wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność operacji w magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach logistycznych. Autonomiczne roboty mobilne (systemy AMR), dzięki zaawansowanym czujnikom i algorytmom sztucznej inteligencji, nawigują w zatłoczonych obszarach i reagują na nieprzewidziane zdarzenia. Z kolei automatyczne pojazdy kierowane (systemy AGV) poruszają się po stałych trasach, zapewniając niezawodność w przewidywalnych warunkach pracy. Zastosowanie oferowanych przez Autoproces…
-
Rewolucja przemysłu motoryzacyjnego – od Forda T po samochód w 76 sekund.
Ford i jego rewolucyjny pomysł! W 1923 roku Ford dokonał rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym, wprowadzając pierwszą w historii linię produkcyjną. Dzięki temu czas montażu pierwszego ogólnie dostępnego modelu samochodu – Forda T – skrócił się z 12 godzin do zaledwie 90 minut. Był to kamień milowy w automatyzacji procesów produkcyjnych, który wyznaczył nowe standardy efektywności i rozpoczął rewolucję mierzenia, zbierania danych oraz standaryzacji procesów produkcyjnych. Toyota…
-
AGV i jego młodszy brat AMR – co to jest i co powinieneś wiedzieć?
Automatyzacja procesów produkcyjnych i logistycznych zmienia oblicze nowoczesnych przedsiębiorstw. Duże znaczenie dla tej rewolucji mają roboty AGV oraz ich bardziej zaawansowane odpowiedniki – AMR. Oba systemy są kluczowymi elementami automatyzacji procesów przemysłowych, a dokładniej robotyzacji intralogistyki, ale różnią się od siebie pod względem funkcjonalności i zastosowania. AGV – sprawdzona klasyka AGV (Automated Guided Vehicles) – to autonomiczne pojazdy, które poruszają się po wyznaczonych trasach, wykorzystując linie…
-
Rola sztucznej inteligencji w automatyzacji procesów produkcyjnych
Nowoczesny przemysł coraz częściej korzysta z innowacyjnych technologii, które przyspieszają produkcję, poprawiają jej jakość i obniżają koszty. Jednym z najważniejszych trendów jest połączenie automatyzacji procesów produkcyjnych z zaawansowanymi możliwościami sztucznej inteligencji (AI). Dzięki rozwiązaniom AI w produkcji firmy mogą osiągać lepsze wyniki, efektywnie zarządzać zasobami oraz precyzyjnie analizować i optymalizować swoje działania. AI wspiera również robotyzację produkcji, umożliwia realizację bardziej skomplikowanych procesów…
-
Korzyści z automatyzacji produkcji – jakie zyski niesie dla przemysłu?
Rozwój nowoczesnych technologii, w tym również sztucznej inteligencji, powoduje, że automatyzacja produkcji stanowi coraz ważniejszy element przemysłu. Umożliwia firmom efektywne i konkurencyjne działanie. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak robotyzacja produkcji oraz automatyzacja procesów produkcyjnych, przedsiębiorstwa mogą nie tylko zwiększać wydajność swoich linii produkcyjnych, ale także obniżać koszty i poprawiać jakość wyrobów. Takie podejście przyciąga uwagę firm z różnych branż, które stawiają na rozwój i optymalizację operacji.…
-
Wpływ automatyzacji przemysłu na wydajność procesów produkcyjnych
Automatyzacja przemysłu wywiera fundamentalny wpływ na wydajność produkcji w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Wprowadzenie robotyzacji przemysłu umożliwia znaczące zwiększenie tempa wytwarzania, minimalizując jednocześnie błędy ludzkie. Co więcej, przyczynia się ona do poprawy jakości wyrobów, ograniczając liczbę tych wadliwych. Inwestycje w automatyzację procesów przemysłowych pozwalają na redukcję kosztów produkcji, co przekłada się na oszczędności finansowe dla zakładów wytwórczych. Dzięki programowalnym maszynom i elastycznym liniom produkcyjnym firmy mogą…
-
Kompleksowa weryfikacja produktów. Znaczenie kontroli EOL w nowoczesnym przedsiębiorstwie.
Kontrola EOL to proces stosowany w wielu gałęziach przemysłu. Jest nierozłączną częścią automatyzacji produkcji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Celem kontroli end of the line jest kompleksowa weryfikacja gotowego produktu, zapewniająca wysoką jakość, niezawodność i zgodność ze specyfikacją techniczną przed wprowadzeniem produktu na rynek. Jakie testy obejmuje kontrola EOL? Kontrola wizualna Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, takich jak systemy wizyjne o wysokiej rozdzielczości, możliwe jest: …
-
Bezpieczna i efektywna integracja cobotów z linią produkcyjną – co trzeba wiedzieć
Integracja cobotów z linią produkcyjną Na efektywność i powodzenie wdrożenia cobotów wpływa szereg kluczowych czynników. Warto jednak podkreślić, że dostosowanie infrastruktury technicznej fabryki do pracy z cobotami nie jest szczególnie skomplikowane. Coboty są projektowane tak, aby z powodzeniem mogły pracować w różnych środowiskach. W wielu przypadkach wystarczy wygospodarowanie niewielkiej przestrzeni na hali produkcyjnej oraz zapewnienie podstawowych mediów, takich jak zasilanie elektryczne i sprężone powietrze. Ważne jest jednak wcześniejsze precyzyjne…
-
Czym są coboty? Przewodnik po robotach współpracujących
Automatyzacja w przemyśle zyskuje na popularności, a jednym z najważniejszych elementów tego trendu są coboty, czyli roboty współpracujące. Czym dokładnie są, gdzie można je spotkać i dlaczego stają się kluczowym narzędziem w nowoczesnych zakładach pracy? Odpowiadamy! Coboty – co to takiego? Coboty to roboty zaprojektowane z myślą o pracy ramię w ramię z człowiekiem. W odróżnieniu od tradycyjnych robotów przemysłowych, które zwykle działają w zamkniętych strefach zabezpieczonych barierami bezpieczeństwa, coboty są bezpieczne, elastyczne i łatwe…
-
Jakie są rodzaje automatyzacji produkcji i ich zastosowanie?
Automatyzacja produkcji to zastępowanie prac wykonywanych manualnie przez roboty i programowalne urządzenia. Część procesów automatyzacji produkcji w całości opiera się na wprowadzeniu urządzeń manipulacyjnych, które, poruszając się w kilku osiach, mogą wykonywać bardzo różnorodne, w tym niezwykle precyzyjne, zadania. Automatyzacja procesów produkcji jest tematem bardzo złożonym, stąd też dla ułatwienia wprowadza się pewne systematyzacje. A zatem, jakie są rodzaje automatyzacji produkcji i ich zastosowanie? Podziału…
-
Korzyści płynące z zastosowania manipulatorów przemysłowych w procesach produkcyjnych
Profesjonalnie skonstruowane i spersonalizowane do indywidualnych potrzeb zakładu manipulatory przemysłowe zwiększają efektywność i poprawiają ergonomię pracy. Są do tego bezpieczne i programowalne, co przekłada się na realizowanie większej liczby zleceń bez konieczności rezygnowania z dotychczasowej jakości oferowanych towarów. To jednak nie wszystkie korzyści płynące z zastosowania manipulatorów przemysłowych w procesach produkcyjnych. Co jeszcze powoduje, że warto w nie inwestować? Automatyzacja procesów produkcji odpowiada na najważniejsze obecne potrzeby producentów. Pozwala stworzyć warsztaty w pełni nowoczesne i funkcjonalne,…
-
Jak przygotować się do Black Friday? Automatyzacja produkcji a elastyczność w okresie wzmożonego popytu
Black Friday i koniec roku to moment, kiedy sprzedaż osiąga swoje szczyty, a firmy muszą sprostać nagłemu wzrostowi zapotrzebowania. Kluczem do sukcesu jest elastyczność procesów, którą może zapewnić automatyzacja. Dzięki niej możliwe jest nie tylko utrzymanie wysokiego tempa produkcji, ale także optymalizacja intralogistyki, czyli transportu wewnętrznego oraz zarządzania przepływem materiałów. W tym artykule przedstawiamy, jak automatyzacja wspiera firmy produkcyjne w okresie wzmożonego popytu, również w kontekście…
-
W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się roboty?
Robotyzacja procesów przemysłowych jest nieodłącznym elementem czwartej rewolucji przemysłowej i stanowi obecnie jeden z głównych filarów rozwoju nowoczesnej produkcji. Wdrożenie robotów przemysłowych ma bezpośredni wpływ m.in. na redukcję kosztów operacyjnych oraz przyspieszenie cykli produkcyjnych. Oto najważniejsze gałęzie przemysłu, w których te urządzenia mają znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Roboty przemysłowe w przemyśle motoryzacyjnym Przemysł samochodowy jest jednym z najwcześniej i najintensywniej zrobotyzowanych sektorów. Roboty przemysłowe, które w tym przypadku…
-
Rola i zastosowanie manipulatorów w procesach przemysłowych
Manipulatory przemysłowe stają się niezastąpionym narzędziem automatyzacji, odgrywając coraz większą rolę w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Wykorzystywane są w wielu branżach, takich jak motoryzacja, przemysł spożywczy, chemiczny oraz logistyka, gdzie wspomagają montaż, transport i przenoszenie ciężkich lub niebezpiecznych ładunków. Zastosowanie manipulatorów przemysłowych pozwala odciążyć pracownika w wykonywaniu trudniejszych i powtarzalnych zadań, czym urządzenia przyczyniają się do poprawy jakości produktów oraz zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa produkcji. Ponadto…
-
Testy FAT i SAT czyli klucz do pomyślnego wdrożenia automatyzacji w przemyśle
Automatyzacja i robotyzacja to nieodłączna część współczesnego przemysłu, a testy FAT (Factory Acceptance Tests) i SAT (Site Acceptance Tests) stanowią kluczowe etapy na drodze do efektywnego wdrożenia nowego systemu. Czym różnią się te testy i dlaczego warto z nich korzystać? W tym wpisie wyjaśniamy znaczenie obu rodzajów testów oraz ich wpływ na płynność i jakość wdrażanych rozwiązań automatyzacyjnych. Testy FAT – czym są i jakie mają znaczenie? Testy FAT (Factory…
-
Cobot czy robot przemysłowy? Czyli kiedy elastyczność i bezpieczeństwo wygrywają w przemyśle
Coboty, czyli roboty współpracujące, zyskują na znaczeniu w przemyśle, zmieniając sposób, w jaki postrzegamy produkcję. W erze, w której technologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia, warto przyjrzeć się, jak ta rewolucja wpływa na naszą codzienną pracę. Co wyróżnia coboty? Coboty są wyposażone w zaawansowane systemy czujników, które w odpowiednim trybie pracy reagują na obecność człowieka w ich strefie roboczej. Dzięki temu w przypadku wykrycia obecności pracownika, zatrzymują się lub…
-
Przewodnik: Jak przebiega proces tworzenia mapy drogowej transformacji w Przemyśle 4.0?
Transformacja w kierunku Przemysłu 4.0 to kluczowy krok dla firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Aby osiągnąć ten cel, firmy muszą opracować szczegółową mapę drogową transformacji. Taki dokument jest też często niezbędny do procedowania wniosków związanych z dotacjami, dofinansowaniami czy ulgami podatkowymi. Oto przegląd kroków, które pomogą Ci przygotować się do procesu tworzenia mapy drogowej: 1. Wstępna faza: organizacja pracy Na początku…
-
Wpływ wdrożenia linii do pakowania na wydajność magazynu logistycznego
W łańcuchu dostaw wydajność magazynu logistycznego oraz możliwości optymalizowania jej na bieżąco są kluczowe dla efektywności firmy, liczby obsługiwanych zamówień, a finalnie również dla comiesięcznych zysków ze sprzedaży. Wpływ wdrożenia linii do pakowania na wydajność takiego magazynu logistycznego jest nieoceniona. Najlepiej widać to na przykładach nowoczesnych firm, które inwestują głównie w rozwój technologiczny innowacyjnych parków maszyn. W takich przedsiębiorstwach automatyczne systemy do pakowania towaru są coraz powszechniejsze. Co więcej –…
-
Zastosowanie paletyzerów w zautomatyzowanych liniach pakowania
Inwestując w robotyzację linii produkcyjnych, nie można zapomnieć o zastosowaniu paletyzerów w zautomatyzowanych liniach pakowania. Ich wartość jest nieoceniona, ponieważ wykonują one najbardziej żmudną pracę, wymagającą doświadczenia, siły i precyzji. Paletyzery grupują gotowe opakowania, a następnie układają je w określone co do wysokości stosy na paletach. Automatyzację procesów pakowania można zastosować w dowolnej wielkości zakładzie produkcyjnym. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wprowadzenie optymalizacji procesów pakowania…
-
Intralogistyka 4.0: rewolucja w zarządzaniu logistyką wewnętrzną
Co to jest Intralogistyka 4.0? Intralogistyka 4.0 to nowoczesne podejście do zarządzania logistyką wewnętrzną w przedsiębiorstwach, które chce wykorzystywać zaawansowane technologie cyfrowe i automatyzację. Obejmuje ona procesy związane z przepływem materiałów i informacji w obrębie firmy – od przyjęcia surowców, przez magazynowanie, aż po dystrybucję gotowych produktów. W erze Przemysłu 4.0, intralogistyka 4.0 może integrować takie elementy takie jak Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI), big data i robotyzację aby…
-
Wpływ robotyzacji na wydajność przemysłu spożywczego
Robotyzacja przemysłu spożywczego ma realny wpływ na to, w jaki sposób i w jakim tempie rozwija się działalność przedsiębiorstwa. Automatyzacja procesów, które do tej pory były trudne pod względem fizycznym lub wymagały żmudnych, powtarzalnych czynności, jest znacznym ułatwieniem także dla kadry pracowniczej. Ta zaś, mniej obciążona, pracuje chętniej i lepiej realizuje powierzone jej inne zadania. Od chwili, kiedy wprowadzanie robotów do zakładów przemysłowych i przetwórczych stało się powszechniejsze,…
-
Jak roboty wspierają człowieka w produkcji żywności?
Procesy związane z produkcją żywności są długotrwałe i żmudne. Dlatego wprowadzanie do nich zautomatyzowanych rozwiązań jest tak ważne. To nie tylko propozycje usprawniające działanie ludzi w tym zakresie, ale też m.in. zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy. Jak roboty wspierają człowieka w produkcji żywności? W największej liczbie przypadków robotyzacja procesów produkcji wprowadzana jest w miejscach wymagających czynności szybkich, powtarzalnych, monotonnych i ciężkich pod względem fizycznym. Świetnie sprawdzają się do paletyzowania, sortowania, pakowania, napełniania,…
-
Analiza ROI: wdrożenie automatyzacji i robotyzacji w firmie produkcyjnej
Analiza zwrotu z inwestycji (ROI) w branży automatyzacji i robotyzacji jest niezbędna do oceny opłacalności projektów. Na początku warto dokładnie zidentyfikować koszty inwestycji, uwzględniając zarówno koszty początkowe, takie jak zakup sprzętu i instalacja, jak i koszty operacyjne, w tym utrzymanie i aktualizacje oprogramowania. Kolejnym krokiem jest określenie korzyści finansowych. Automatyzacja przynosi znaczące oszczędności, zwłaszcza poprzez redukcję kosztów pracy oraz zwiększenie produktywności. Roboty, które nie potrzebują przerw…
-
Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu spożywczego
Robotyzacja produkcji całej linii wytwórczej, czy też po prostu zautomatyzowanie wybranych jej ogniw, to obszary naszego działania. Skutkiem wdrożonych, nowoczesnych rozwiązań będzie wzrost efektywności, podniesienie jakości oraz zapewnienie bezpieczeństwa procesów wytwórczych. Roboty przemysłowe w branży przetwórstwa żywności z naszej oferty są gotowe do podjęcia szerokiego spektrum zadań – od pakowania, przez sortowanie i układanie na paletach, po manipulowanie gotowymi produktami oraz obsługę linii produkcyjnych. Doskonale sprawdzą się więc między innymi…
-
Wdrożenia systemów paletyzacji w magazynach
Paletyzacja jest jednym z najważniejszych procesów dla działów logistyki. To nic innego jak układanie w określony sposób towarów wyprodukowanych, przeznaczonych do składowania w magazynach albo do wysyłki na specjalnych paletach. Te są wykonane zazwyczaj z drewna, ale w obiegu funkcjonują też palety plastikowe oraz metalowe, które dopasowuje się odpowiednio do wagi oraz gabarytów towarów. Procesem odwrotnym do paletyzacji jest depaletyzacja. Jeszcze jakiś czas temu paletyzacja wykonywana była manualnie przez pracowników centrów logistycznych, zakładów…
-
Zalety wdrożenia zrobotyzowanych stanowisk w zakładach produkcyjnych
Dlaczego nowoczesne przedsiębiorstwa stawiają na robotyzację produkcji przemysłowej? Stanowisko zrobotyzowane może więcej Nowoczesne, zaawansowane technologicznie stanowiska zrobotyzowane można połączyć w skomplikowane systemy usprawniające, monitorujące lub kontrolujące procesy produkcyjne, odbywające się w zakładzie. Dla pełnej optymalizacji procesu produkcyjnego warto wprowadzić integrację systemów, np. MES lub ERP czy wprowadzić profesjonalną analizę danych. Oprócz wprowadzenia rejestru zdarzeń, można mieć kontrolę nad wykresami parametrów czy zmianami…
-
Automatyzacja i robotyzacja: sposób na efektywne gromadzenie i analizę danych
Integracja systemów to podstawa efektywnego zarządzania danymi Gromadzenie danych umożliwia pełne zrozumienie procesów produkcyjnych Gromadzenie danych jest kluczowe dla śledzenia produkcji. Informacje o cyklach i procesach, pracy operatorów, przestojach, wydajności stanowisk, alarmach i zdarzeniach pozwalają na pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Dane z obszaru magazynu, takie jak stan magazynowy, przepływ materiałów i rotacja zapasów, pomagają identyfikować i minimalizować przestoje. Ważne są też dane dotyczące…
-
Zastosowanie automatyzacji i robotyzacji w nowoczesnych procesach produkcyjnych
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych polega na zastąpieniu pracy ludzkich rąk pracą maszyn i robotów, odpowiednio zaprojektowanych i przygotowanych do wykonywania określonych, nieraz bardzo precyzyjnych, zadań. Zastosowanie automatyzacji i robotyzacji w produkcji nie tylko zwiększa prestiż przedsiębiorstwa. To przede wszystkim optymalizacja procesów produkcyjnych, skrócenie czasu poszczególnych etapów pracy czy możliwość zadbania o najwyższą jakość i perfekcyjne odwzorowanie detali. Jako eksperci w tej branży, mamy do zaoferowania naszym klientom rozwiązania projektowane indywidualnie,…