TRANSPORT WEWNĘTRZNY

NIE BÓJ SIĘ INWESTOWAĆ W TRANSPORT WEWNĘTRZNY

Wyjście na przeciw oczekiwaniom klienta powoduje, że przedsiębiorstwa zwracają szczególną uwagę na kwestie magazynowania. Systemy transportu wewnętrznego umożliwiają zoptymalizowanie zarówno procesu produkcji, jak i skrócenie czasu transportowania gotowych komponentów, czy materiałów produkcyjnych. Są to urządzenia przeznaczone do transportu wewnętrznego. Umożliwiają rozładunek materiałów w różnych punktach. Dzięki swojej mobilności, systemy te wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu.

Przenośniki: rolkowe, łańcuchowe, taśmowe

Transport Wewnętrzny

Wybór jaki rodzaj przenośników zastosować w danej branży, uzależniony jest od produktów jakie mają być transportowane. Ważną kwestią jest waga transportowanego artykułu, gabaryty oraz wiele innych czynników. Przenośniki mogą mieć różną wysokość. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

Skrzyżowanie- realizacja

SKRZYŻOWANIA

Transport Wewnętrzny

Skrzyżowania to połączenie różnych przenośników. Stosowane jest, gdy konieczna jest zmiana kierunku, natomiast bez znaczenia jest pozycja transportowanego produktu. Wraz ze zmianą rodzaju przenośnika, zmienia się jego pozycja transportowanego materiału.

odbojnice

Transport Wewnętrzny

Odbojnice pełnią funkcję bezpieczeństwa. Montowane są, aby chronić operatorów, a także chronią linie przed urazami mogącymi wystąpić z zewnątrz. Są wykonane z bardzo trwałego materiału i stabilnie kotwione do podłoża.

magazyn palet

Magazyny palet

Transport Wewnętrzny

Magazyn palet to urządzenie do automatycznego układania, wydawania i przechowywania pustych palet. Pojemność magazynu uzależniona jest od potrzeb i wydajności linii. Pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności na linii produkcyjnej, oszczędza miejsce na hali oraz odciążą pracowników. Może być zaprojektowany do jednego lub kilku wymiarów. Możliwa jest praca ręczna oraz w trybie automatycznym.

podesty do linii produkcyjnej

podesty

Transport Wewnętrzny

Podesty mają zastosowanie, gdy cała konstrukcja jest zamontowana wysoko, a praca zastosowanej automatyzacji wymaga nadzoru operatora, bądź proces produkcyjny jest zmienny i konieczne jest przezbrajanie.
Wykonywane podesty zapewniają pełne bezpieczeństwo operatorom. Powierzchnia podestów jest wystarczająco szeroka i wysoka, tak aby zmieścili się na niej zarówno pracownicy, jak i narzędzia oraz materiały.

obrotnice

Transport Wewnętrzny

Obrotnice stosuje się w przypadku, gdy konieczna jest zmiana kierunku  transportowanego ładunku bez zmiany orientacji transportowanego produktu. Obrotnice są w stanie dokonać zmiany kierunku dowolnych produktów o kąt sięgający do 360 stopni.