Autoproces

email info@autoproces.pl

telefon (+48) 535 250 955

tło

Paletyzacja i pakowanie rynien i rur spustowych

Stanowisko składa się z dwóch linii do foliowania rynien i rur oraz układania ich
w stelażach. Każda z linii realizuje identyczne funkcje i może pracować niezależnie od drugiej. Linia rozpoczyna się w miejscu odbioru produktu z maszyn formujących, a kończy w miejscu odbioru pełnego stelażu z przenośnika łańcuchowego.

Z transporterów wyjściowych maszyn formujących produkt przesyłany jest na stół buforowy, gdzie zostaje także spozycjonowany. Dodatkowo dla rur zastosowany został układ wyszukiwania szwu. Robot umieszczony na postumencie pobiera komponent ze stołu buforowego i przekłada na przenośnik taśmowy maszyny pakującej. W przypadku przenoszenia rury, robot po pobraniu, wkłada jeden koniec do zagniatarki, gdzie zostaje zaciśnięta, a następnie przenosi na przenośnik taśmowy maszyny pakującej. Produkt zostaje zafoliowany w maszynie pakującej, a następnie odebrany przez przenośnik rolkowy z windą. Na przenośniku produkt jest pozycjonowany
i chwytany przez robota od góry lub unoszony na windzie i chwytany od dołu. Robot przenosi produkt do stelaża układając zgodnie z zaimplementowanym szablonem. Stelaże przesyłane są do miejsc załadunku na dedykowanych płytach bazowych producenta za pomocą systemu transportowego składającego się z przenośników łańcuchowych, skrzyżowań łańcuchowo rolkowych oraz przenośników rolkowych. Pełne stelaże transportowane są do wyjazdu.

1/ 0
Powrót Powrót